Tento víkend bolo v Hliníku nad Váhom veľmi veselo, konalo sa veľké ukončenie dvoch najväčších líg v žilinskom kraji. K tomu ešte posledná prázdninová OPEN AIR LE MIX DE PMC PARTY a vystúpenie speváka a producenta MAFIA CORNER .

13:00
Odštartovalo záverečné 11. kolo SSHL o putovné poháre predsedu DHZ Hliník nad Váhom. Na štartovacej listine bolo prihlásených 42 družstiev plus dve družstvá ALL STARS, ktoré boli zložené na základe hlasovania účastníkov ligy. Cieľ bol zložiť team ženy a mužov v ktorom sa predvedú najschopnejší pretekári. V teame žien bolo zvolené sanie z Bytčice (Silvia Kolibíková a Alžbeta Linetová), strojníčka z Hliníka nad Váhom (Beata Frolová), prvé B z Jablonového (Viktória Višňovská), Rozdeľovač z Bytčice (Marianna Kolibíková) a prúdarky taktiež z Bytčice (Dominika Ostrochovská a Monika Kubová) u mužov sa na saní predviedla dvojica z Rudinky (Marián Makuka a Anton Kuba st.) na stroji pretekár z Hliníka nad Váhom na prvom B zástupca zo Staškova B a na Pravom prúde opäť Hliník nad Váhom (Tomáš Litera) a na ľavom prúde padla voľba na Tomáša Smetanu z Mojšovej Lúčky, ktorého však dôstojne zastúpil Lukáš Holtan z DHZ Rudinka.
Ako to už na poslednom kole chodí aj sa darilo aj nedarilo. Víťazmi posledného ligového kola sa stali muži z Hliníka nad Váhom s časom 14:033 a oprávnene sa tešili, že putovný pohár zostal doma. Druhé miesto si vybojovalo družstvo mužov z Bytčice s časom 14:319 a tretie miesto si odnieslo družstvo z Rudinky s časom 14:539. V kategórií žien jasne dominovalo družstvo z Bytčice, ktoré si odnieslo putovný pohár a taktiež sa mohlo pýšiť najrýchlejším výsledným časom sezóny 16:010 a rekordným zostrekom na pravej strane 15:147. Druhé miesto si odniesli ženy zo Setechova s časom 16:698  a tretie získali ženy z Blažoviec s časom 18:760.
18:30
Nasledovalo vyhlásenie celkových výsledkov jubilejného 10. ročníka Severoslovenskej hasičskej ligy.
V mužskej kategórii spolu súperilo 16 družstiev a ženskej kategórii  sa o cenné kovy bilo 5 družstiev. Na stupne víťazov sa postavili družstvá s najvyšším počtom bodov, ktoré postupne získavali za jednotlivé umiestnenia počas celej sezóny.
Na stupne víťazov v ženskej kategórii sa na treťom mieste umiestnilo Mostište s celkovým počtom bodov 89, pred nimi na druhom mieste s celkovým počtom bodov 93 sú ženy z Jablonového a víťazkami sa stali druhý rok po sebe ženy z Bytčice s celkovým počtom bodov 116. V mužskej kategórii sa na stupne víťazov na  treťom mieste postavil kolektív z Dolného Hričova s celkovým počtom bodov 139, pred nimi na druhom mieste sú chalani z Rudinky s celkovým počtom bodov 162 a absolútnymi víťazmi SSHL sa stala Mojšova Lúčka s celkovým počtom bodov 170.
Pri odceňovaní sa samozrejme nezabudlo ani na najrýchlejších prúdarov a prúdarky. V kategórii muži na pravej strane získal cennú trofej Peter Smatana z DHZ Mojšová Lúčka s časom 13:108s a na ľavo Lukáš Holtan z DHZ Rudinka s časom 13:456s. V ženskej kategórii sa umiestnili obe dievčatá z DHZ Bytčica a to Dominika Ostrochovská na pravej strane s časom 15:147s, a Monika Kubová s časom 15:816s.

Nezabudlo sa ani na družstvá, ktorým sa počas sezóny až tak nedarilo „smoliarov“ ligy si odniesli ženy  z Bytča a muži z  Jablonového.
 

20:30
Vo večerných hodinách odštartoval 5. ročník nočnej hasičskej súťaže o Putovný opasok, a zároveň finálové 10.kolo nočnej hasičskej ligy žilinského kraja. Súťažilo sa na dvoch dráhach muži mali vlastnú a ženy taktiež. Stupné získalo prvé miesto plus putovný pohár s časom  14,468s . Na druhom mieste to bolo mužstvo z Českej republiky a to Ďehylov  (14,482s) a na treťom boli chalani taktiež z Českej republiky Vřesina časom 14,674. U žien poradie vyzeralo nasledovne. Prvé mieste obsadili ženy z Blažoviec (18,115s)  za nimi na druhom mieste  skončila Bytčica (18,682s)   a na treťom boli ženy z Oščadnice časom 19,253s.
V nočnej hasičskej lige žilinského kraja sa na stupne víťazov v mužskej kategórii na treťom mieste umiestnili muži z Dolného Hričova s celkovým počtom bodov 151, pred nimi na druhom mieste je domáci Hliník nad Váhom 163 a víťazom s takým istým počtom bodov sú muži z Podvysokej. V ženskej kategórii sa na treťom mieste umiestnili ženy z Podvysokej s počtom bodov 123, pred nimi na druhom mieste sú Blažovce s počtom bodov 127 a víťazkami sa stali ženy z Dolného Hričova s celkovým počtom bodov 142.
Pochvalu za skvelé odmoderovanie tohto dňa si zaslúži Miroslav Frolo.
Víťazom gratulujem a prajem veľa úspechov do novej sezóny SSHL a NHL-ky žilinského kraja. J
21:00
Nasledovala už spomínaná posledná letná tanečná OPEN AIR LE MIX DE PMC PARTY s DJ PMC https://www.facebook.com/djpmc/?fref=ts a koncert MAFIA CORNER https://www.facebook.com/MafiaCornerOfficial/?fref=ts.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *